wtorek, 12 września 2017

Mystère à la Tour Eiffel (2015)


"Mystère à la Tour Eiffel" (Zabójstwo na wieży Eiffela) (2015) to film z akcją osadzoną w końcówce XIX wieku. Główną rolę odgrywa kobieta, której to uczucia ukietunkowano na inną. Istotnym motywem była próba ukazania zależności od mężczyzn, przy jednoczesnym okazywaniu niezadowolenia z tego powodu kobiet, które odegrały w filmie główne role. Film jest drugim z serii „Mystère à Paris”, przy czym „Mystère au Moulin Rouge miał premierę w 2011 roku, zaś trzecią produkcją była "Mystère à L'Opéra z 2017. Co ciekawe, ta ostatnia również realizowana była przez L. Fazer.

Film jest kryminałem, w którym to Louise Massart grana przez Marie Denarnaud musi zmagać się obroną przed zarzutami o dokonanie morderstw na trzech mężczyznach, powiązanych z budową wieży Eiffla. Którą to właśnie oddano do użytku w ramach tzw. Wystawy Światowej w 1889 roku w Paryżu we Francji. Fabuła jest mocno zagmatwana i obserwujemy liczne zwroty akcji. Marie Denarnaud (30 sierpień 1978 Francja) jako Louise Massart

Aïssa Maïga (25 maj 1975 Senegal) jako Henriette


Końcowe sceny, i obserwujący je z zaciekawieniem widzowie.
Poniżej odnoszę się do pary głównych bohaterek.
 Henriette zabiera główną bohaterkę do tajemniczego klubu, w którym to nie brakowało swobodnie sobie poczynających pań, które nie zaliczały się do grona heteryczek.

Policja zrobiła nalot i kobiety zostały aresztowane.  Louise Massart potraktowana jako histeryczka ratuje się od więzienia. Panowie "naukowcy" czynią określone badania nie tylko na niej.
 Louise wymyka się ze "szpitala"...Retrospekcja - i mała Louise...

 Zahipnotyzowana Henriette "macza palce" przy próbie zgładzenia swojej kochanki.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza